Замок Радомишль

Замок Радомишль| AvPme’s iHome На День Незалежності разом з моєю коханою дружиною відвідали Замок Радомишль. Давно хотіли побувати у цьому чудовому місці, але не очікували, що буде настільки цікаво.

Місце само по собі з історією (папірня була збудована у 1612 році монахами Києво-Печерської Лаври, як укріплена фабрика з виробництва паперу для друку священних книг), але по суті було зруйноване вщент, потім, сто років тому відбудовано вже з іншим функціоналом (споруду було відбудовано з червоної цегли інженером Пекарським, і з 1902 року колишня «папірня» стала слугувати млином для навколишніх районів), знову закинуте і ось в останні роки (у 2007 році відбудовою «папірні» зайнялася Ольга Богомолець – відомий лікар, меценат та громадський діяч. На місці напівзруйнованого млина, перетвореного у сміттєзвалище, вона створила історико-культурний комплекс з єдиним у світі музеєм української домашньої ікони) знову повстало з поліпу та наповнилося величезною колекцією старовини.

Нижче наведено наші аматорські відео та опис з офіційного сайту… до речі, там є чудові віртуальні тури. Сподіваємося, що вас зацікавить і ви знайдете час, що б відвідати це чудове місце.

Музей домашньої ікони

Музей української домашньої ікони XVII-XX ст., що знаходиться у «Замку Радомисль», є єдиним у світі музеєм домашньої ікони, найбільшим музеєм ікон у Східній Європі, а експозиція предметів християнського мистецтва «Душа України» – найбільшою християнською експозицією в країні. Музей створений відомим лікарем та громадським діячем Ольгою Богомолець, яка за 15 років зібрала і зберегла від знищення понад 5000 домашніх образів з усіх куточків країни. Сьогодні вони знаходяться у виставкових залах замку та відкриті для відвідувачів.

Тут знаходяться унікальні ікони, яких ви не побачите більше ніде і ніколи. Малювали ці образи і професійні й народні митці. На відміну від професійних художників, народні майстри у своїй творчості керувалися не усталеними канонами, а власними, народними уявленнями про невидимий, духовний світ. У кожному регіоні України народний іконопис мав свої особливості, свою кольорову гамму та оздоблення. Всі ікони відрізнялися від канонічної візантійської традиції тим, що образи на них були живими, людськими, з емоціями на обличчях. Ісус зображувався здоровим веселим хлопчиком, Марія – рум’яною пишногрудою жінкою. Кожен святий мав свої людські риси та особливості. Але, в залежності від регіону, «людські риси» народних ікон сильно змінювалися, намагаючись максимально наблизитись до реальних. Так, наприклад, на Гуцульщині нерідким було зображення Ісуса та святих у гуцульському вбранні.

Детально: «Душа України» – Найбільший музей ікон у східній європі

Папірня

Відроджуючи славні традиції «папірні» Києво-Печерської Лаври, у «Замку Радомисль» налагоджено процес ручного виготовлення паперу. Він аналогічний тому, на якому 400 років тому православні монахи друкували свої перші книги. Фабрика з виробництва паперу має все обладнання, яке використовувалося у XVII столітті, а також друкарський верстат для нанесення тексту на готові аркуші.

Ви можете замовити старовинний папір для виготовлення подарункових книжок та документів. Або навіть відчути себе давнім майстром з виготовлення радомишльського паперу, повернутися в часи, коли кожен аркуш, виготовлений вручну, мав надзвичайну цінність і слугував ідеям просвітництва та духовності. Також, за допомогою друкарського верстату, Ви маєте можливість нанести на нього текст.

Детально: Стародавні технології виготовлення паперу відроджуються в «Замку Радомисль»