Звертаюсь до людей, що принципово виступають проти права громадян на володіння вогнепальною зброєю задля самозахисту (в нашій країні – це по суті виступ проти самозахисту, як такого), хотілось би відмітити, що сподівання на те, що поліція захистить, виглядає щонайменше легковірним.
Це пряма аналогія до того, як ми навчаємо людей надавати долікарняну допомогу, створюючи так званий “ланцюжок життя” – даємо можливість людині дожити (ці 3-30 хвилин) до приїзду кваліфікованої медичної допомоги. Без цих простих, примітивних і доступних кожному дій, шанси постраждалого дожити до приїзду швидкої допомоги зменшуються у геометричній прогресії.
Для прикладу, ефективність СЛР (серцево-легеневої реанімації) насправді дуже мала (залежить від неймовірної кількості факторів, а головне – від швидкості початку), але статистично доведено, що її потрібно проводити – це рятує життя! Навіть з неймовірно малими шансами ми боремось за життя, переконуємо та навчаємо інших, що це потрібно робити!
Проти володіння зброєю багато аргументів… Але головне, що люди вперто сподіваються на те, що хтось їх врятує. Поліція прибуває на місце пригоди так само, як і медики – допомоги у великому місті доведеться чекати ті самі 3-30 хвилин… за містом – значно довше. Також наводять приклади, що навіть маючи зброю (та вміючи нею скористатись), вірогідність успішного її застосування за умови прямого нападу дорівнює десь 10%… повертаючись до теми СЛР – там шанси ще менші, але статистично визнано, що її варто проводити і це рятує життя.
Для тих, хто говорить, що “українці не готові” або “менталітет не той”, раджу дослідити статистику злочинності (до\після дозволу\заборони) по таких показових країнах, як Молдова, Велика Британія, Чехія тощо. Посилання не даю спеціально – шукайте і знайдете. А також візьміть до уваги, що сьогодні виключне право на насильство в Україні мають силові державні органи, окупаційні війська Московії та злочинці. Громадяни мають лише право померти та на справедливий суд (теоретично).
Але, знову ж, якщо ми говоримо і про долікарняну допомогу, і про захист за допомогою зброї, як про елементи системи колективної безпеки – то всі (щонайменше 20% всього населення) мають вміти надавати допомогу та мати легальну зброю (вміти нею користуватись). Кожен громадянин має бути елементом колективної безпеки. Це також легко масштабується і на систему захисту від зовнішнього ворога, і на вирішення питань, що пов’язані з техногенними катастрофами тощо. І саме головне – коли готові всі, то це зовсім не важко і не дорого… це і є бути Громадянином.
# Асоціація власників зброї
# Український легіон
# 44-й Навчальний Центр?