Минув вже тиждень, як ми повернулись з вишколу Нащадки Вільних. Думки зібрались до купи, емоції трішки притихли і це дає змогу передати їх на папері.
Сам вишкіл, хоча й мав напружений графік, не був якоюсь муштрою для дітей. Мотивацію, як окремо самих дітей, так і команд загалом, вважаю гарною. Програму вишколу було поділено за локаціями, що команди проходили чотами кожного дня.
Загально-військова підготовка
Інструктори Українського Легіону продемонстрували і навчили навичкам роботи зі зброєю, переміщенню по місцевості та взаємодії у команді. З одного боку чутливе ставлення, а з іншого – бойовий досвід інструкторів, дуже сильно вразили дітей і їх захоплені розповіді було чути вже ввечері у вільний час, коли діти збирались та обговорювали день. В додаток до цікавих навчань учасники вишколу відвідали одну з діючих бойових частин Збройних Сил України, особовий склад якої з задоволенням прийняв нас і продемонстрував свої навички володіння різноманітною зброєю, роботою в групах, познайомили з різноманітною технікою, виконали стрибки з військового вертольоту з різних висот та різними парашутами.
Домедична допомога
Цього року ми, інструктори 44-го Навчально Центру, за узгодженою програмою викладали маленький шматочок з курсу BLS. Знайомили дітей з правилами та пріоритетами у наданні допомоги в цивільних умовах. Особливу увагу традиційно приділяли персональній безпеці. Опрацювали декілька сценаріїв, один з яких закінчувався СЛР. Неймовірно були вражені, наскільки старанно (у порівнянні з дорослими, в середньому) діти виконували всі завдання і опрацьовували комплекси вправ! Справжнє задоволення від таких занять.
Наукова світлиця
Наші колеги з Малої Академія Наук України, а саме з Наукової Світлиці на своїх заняттях демонстрували дітям зрозумілі прості та й не дуже прості досліди, що мали на меті пояснити зв’язок Науки з усім навколо нас. Дана локація додала значного різноманіття всьому вишколу і в самому кінці фактично вирішувала долю фіналу, коли учасники отримали завдання і мусили застосувати свої знання, навички та командою виконати завдання наших науковців. Особисто дуже хотів разок відвідати цю локацію, але ж мав викладати своє…
Правознавство
На цій локації працювали представники Патрульної Поліції України з міста Одеси – реальні штатні патрульні, з усіма атрибутами. За відгуками дітей можемо сказати, що було цікаво. Особисте спілкування з інструкторами залишило виключно позитивне враження. В них є стандартизована державна програма для дітей та підлітків, що присвячена загальній великий темі Прав та Обов’язків Громадян України.
Локація без локації
Організатори спробували зазирнути в світ сучасних дітей з гаджетами та соціальними мережами за-для поширення вишколу у простір Мережі. І з цим завданням учасники впорались. Для частини сучасних дітей гаджети – це загалом проблема, але ситуація є ще складнішою через те, що й батьки також не володіють комп’ютерною грамотою, а також не розуміються на інформаційній безпеці. Приємно, що для дітей, які були на вишколі… взагалі впродовж всього вишколу не було проблем з телефонами.
Презентації
В креативній частині, що була представлена у вечірніх відділеннях, командам було дано декілька завдань для презентації власне команди та регіону, звідки вони приїхали, героя України сторічної давнини, а також героя сучасності. Кожного вечора були танці, співи, вірші, вистави та презентації. Учасникам довелось добряче попрацювати, цікаво подати інформацію, віртуально пережити події минулого, що б передати атмосферу глядачам. Маю сказати, що деякі речі для мене особисто були почуті та побачені вперше… і це чудово!
Ватра
Окреме місце та подія, що відрізнялась від всього іншого… час відпочинку, збору всіх дітей, керівників груп та інструкторів. Можливо переважній більшості учасників ватра запам’яталась найбільше. Вечірні збори – це якесь первісне єднання та умиротворення навколо багаття. Українські пісні на будь-який смак. Змога взяти участь, чи просто присісти поруч та насолодитись тим, як на пагорбах над самісіньких морем лунають голоси майбутнього України.
Фотографії: Ганна Шпілька