ІТ-івці часом вважають, що вони\ми вакциновані від поширення фейків, оскільки ми й насправді “живимо” в Мережі, любимо і знаємо її значно краще за представників будь-яких інших професій.
Але ось чудовий приклад того, як не тільки окремі ІТ-івці, але й потужні світові ІТ-портали “з’їли” фейк. Через популярну обліковку було закинуто “скрін” постеру для батьків, яки начебто видало National Crime Agency (NSA). Фактично було хакнуто ті самі “центри довіри“, про які я писав раніше і яким люди зазвичай довіряють без перевірки фактів… тобто читачі очікують, що такі “центри довіри” вже попередньо перевірили дані.
Варто пояснити коротко ситуацію: правоохоронні органи всіх країн дійсно намагаються дедалі більше контролювати громадян у різний спосіб “задля безпеки самих громадян” і відповідно мають справедливий опір притомних громадян, що не прагнуть ніжних тоталітарних обіймів.
Але боротьба фейками за будь-які благі справи призводить до негативного ефекту і розчарування маргінальних груп, коли правда виходить на поверхню. Тут також не зрозуміло, чи може це сама #NCA запустила цей фейк, щоб “хакнути” тих, хто бореться за індивідуальні свободи.
Якби там не було і наскільки б грамотними ми не були, в наш час все-одно варто бути уважними та перевіряти дані, що ми отримуємо… хоча б поверхово.