Мережа дала Свободу – таку, якої не бачило Людство ще ніколи, але багаторічна “арт-підготовка” (так, методи війни всюди ті самі) в інформаційному просторі, флеш-мобія, невідповідність сучасної освіти реаліям сьогодення тощо… все це дає можливість розгортати ще масштабніші маніпуляції і перетворювати буквального кожного в учасника маркетингової, виборчої компанії “за” або “проти” чогось.
Ті, хто прикриваються “державницькими позиціями”, в ім’я “патріотизму”, “заради майбутнього”, в “пам’ять про загиблих” тощо… і створюють цільові публічні ресурси, що б на емоціях “топити когось” чи “за когось”, поширювати “карикатури”, поливати лайном будь-кого (ненависного кандидата у Президенти, політика, злодія, громадського діяча тощо)… ви, моральні уроди і просто відпрацьовуєте бабло – тут все просто.
Але ж ці явища існують не тільки через армію ботів і вагони грошей, що вливаються в справу, а переважно завдяки “корисним ідіотам”, що поширюють цю пропаганду, спалюють свої нерви, псують стосунки з близькими людьми, відволікаються від важливих речей (одна з ключових задач) і головне – створюють хайп навколо якоїсь персони чи явища. Цікаво, що часом “проти”, це насправді “за”.
“Пали більше – партнер дуріє!” – одне з правил Преферансу
Хочете залишитись Людьми і реально щось змінювати, переконати когось в чомусь, то незалежно від вашої позиції до будь-чого:
- Аргументуйте свою позицію сухими фактами, в яких впевнені. Це складно, доведеться думати самим, напружуватись, шукати інформацію, ставити під сумнів свої переконання. Але факти – це страшна річ і вас будуть читати в декілька разів менше, а опоненти (в т.ч. в контактах) будуть банити вас в декілька разів частіше, оскільки голослівну образу можна проігнорувати, а ось від почутих аргументованих доводів, що подано адресно, вже значно складніше сховатись.
- Мінімум емоцій. Так, ви будете отримувати менше задоволення, але й пропагандисти-ляльководи також – і воно того варто.