Звісно, справа не в флешці, але “флешка” демонструє рівень розуміння проблеми електронного документообігу та електронного урядування в цілому.
Тому в нас CA, як щось надзвичайне і генерують сертифікати разом з документообігом для підтвердження їх автентичності тижнями. І чисельні самі центри, які ніяк не можуть встановити між собою рівні довіри. І Windows, як наріжний камінь всіх державних ІТ… з захмарними бюджетами, без потрібної гнучкості та з обмеженим функціоналом, без будь-якої реальної системи безпеки та взагалі потенційної можливості її забезпечити… але з неймовірними можливостями для “відкатів” та з відтоком грошей в неймовірних масштабах (а потім питають, куди бюджети йдуть – за кордон).
Знання\орієнтування в ІТ (систем, документообігу, навіть соціальних мереж – так це неймовірно важливо) має стати одним з ключових критеріїв відбору державних чиновників та делегатів на представницькі посади… ню, не можна пускати мавп з гранатами в сучасний світ…
Громадяни хочуть змін і мріють про прозорі інструменти управління, контролю, звітності та отримання швидких та якісних державних послух… вимагають їх, але докорінно ситуація зміниться ще не скоро, тому що самі громадяни в своїй масі ще не розуміють, що конкретно їм потрібно.
З появою першого iPhone я дуже зрадів і мріяв, що люди кинуться використовувати сучасні інструменти, а з виходом на ринок Android – я думав, що ось вона електронна революція! Але сталася революція ігор… просто ігри та порно тепер доступні в кишеньці…
Як виявилося, в нашій країні десятиріччями можна й надалі продавати допотопні негарантовані сервіси, такі як, SMS та MMS… навіть той самий злощасний 3G (який працює на базі Укртелекому) в нас є подією – ми передостання країна Світу, яка запустила (ще навіть не запустила) 3G… а в світі вже думають, що робити після LTE!!!
Тому “флешка” – це віддзеркалення рівня розвитку інформаційного суспільства.